Noskatieties video, lai uzzinātu vairāk par EMU:Skolu:

Kas ir EMU:Skola?

Tas, kā jūtas Jūsu bērns, ļoti būtiski ietekmē bērna spēju mācīties. Zinātniskie pētījumi pierāda, ka, atbalstot bērna emocionālās vajadzības un pašsajūtu, būtiski uzlabojas mācību sniegums un labbūtība.

EMU:Skola ir jauns digitāls atbalsta rīks, kas ļauj sekot līdzi bērnu emocionālajām vajadzībām skolā. Tas sniedz praktiskus ieteikumus klases audzinātājiem, lai skola kopā ar vecākiem varētu labāk atbalstīt bērnu un klasi.

EMU:Skolu ir izstrādājis Fonds PLECS Inovāciju vienība sadarbībā ar pusaudžu psihoterapeitu Nilu Saksu Konstantinovu. Metodoloģijas pārraudzību nodrošina neatkarīgais eksperts bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs.

Par pilotprojektu

No šī gada marta līdz mācību gada noslēgumam EMU:Skola tiek pilotēta 15 izglītības iestādēs visā Latvijā, iesaistot ap 10 000 skolēnu un 460 pedagogu. Pētījumu finansē Izglītības un zinātnes ministrija. Vasaras beigās tiks prezentēti pētījuma rezultāti, kas sniegs ieskatu arī bērnu un jauniešu emocionālo grūtību izplatībā Latvijas skolās.

Kas būs jādara bērniem un vecākiem pilotprojekta ievaros?

Viss ir ļoti vienkārši – martā Jūs un Jūsu bērns īsziņā vai e-pastā saņemsiet aicinājumu aizpildīt īsu anketu:

Atbildiet uz jautājumiem, kā Jums šķiet – pareizu vai nepareizu atbilžu nav! EMU:Skola apkopos atbildes un sniegs praktiskus ieteikumus klases audzinātājam, kā skola kopā ar vecākiem var labāk atbalstīt bērnu un viņa klasi.

Un atceries - atbildes nevarēs redzēt neviens cits, kā tikai tie cilvēki, kuru darbs ir atbalstīt Jūsu bērnu.

Biežāk uzdotie jautājumi:

Vai man un manam bērnam ir obligāti jāpiedalās?

Dalība EMU:skola un pētījumā ir brīvprātīga – gan bērnam, gan vecākam. Aicinām bērnus un vecākus piedalīties, jo Jūsu atbildes palīdzēs sniegt labāku atbalstu gan Jūsu bērnam, gan bērna klasei kopumā.

Kurš redzēs mana bērna un manas atbildes?

Bērna un vecāka atbilžu kopsavilkumus redzēs tikai tie cilvēki skolā, kuru darbs ir atbalstīt un palīdzēt Jūsu bērnam – klases audzinātāja un atsevišķos gadījumos arī skolas atbalsta personāls.

Vai es varēšu uzzināt sava bērna rezultātus?

EMU:Skola rezultātu un ieteikumu kopsavilkumi šobrīd ir paredzēti tikai klases audzinātājiem un skolai kopumā. Nākotnē plānots radīt arī rezultātu kopsavilkumus vecākiem.

Kā sazināties ar EMU:Skolu?

Ja Jums ir kādi jautājumi, lūdzu, sazinieties ar EMU:Skola komandu rakstot uz e-pasta adresi vai kontaktu formā